Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce HulHľadať
 
 

Rekonštrukcia Kaštieľa

 

 

 

 

Bola prevádzaná rekonštrukcia v r. 2009, pri tejto rekonštrukcii bola kompletne vymenená pravá strana kaštieľa. Na tejto strane bol vymenený krov, krytina, okapové žľaby, ríny, boli vymurované komíny. Bolo obnovené nové čelo kaštieľa. Investičné náklady predstavovali cca 50 000 EUR. Rekonštrukcia bola financovaná s využitím grantu MK SR a grantu NSK a finančných prostriedkov samotnej obce. Stavebné práce prevádzala stavebná firma STAVEG, s. r. o. Šurany a tesárske práce (zhotovenie nového krovu položenej novej škridly bobrovky, okapy, ríny) previedla firma ZVATEK s. r. o., Veľké Lovce. V r. 2010 chceme v prácach na rekonštrukcii krovu pokračovať podľa finančných možností obce. Cieľom je previesť rekonštrukciu celého krovu kaštieľa, aby stavba nebola vystavená nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Okrem toho firma Atelier Domova, Bratislava vypracovala pre Obec Hul realizačný projekt rekonštrukcie celého kaštieľa s rozpočtovým nákladom 1 660 000 EUR.

Tento projekt bude slúžiť pre obec na vypracovanie žiadosti kompletnej opravy kaštieľa z EF. V rámci výzvy "Posilnenie kultúrneho potencionálu regiónov - intervencie do nehnuteľných kultúrnych pamiatok".

V roku 2011 sme začali s opravou ľavého krídla kaštieľa. Zatial sme previedli z dotácií MK SR a NSK a vlastných prostriedkov:
a) Napílenie reziva (krokvy, stolice, ľaťovky) v zmysle spomínanej projektovej dokumentácie na oprave kaštieľa.
b) Namorenie reziva

Celkové náklady boli 13 303,70 €.

V roku 2013 sme pokračovali s opravou ľavého krídla kastieľa. Pozostávala zo statického zabezpečenia - vybudovanie železobetónových vencov, zhotovenia nového krovu, pokrytia krovu pálenou krytinou Tondach - BOBROVKA, z výmeny okapov a žľabou.

Celkové náklady boli 14 587,21 €.

 


 
Počasie Hul - Svieti.com

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Google

webygroup
ÚvodÚvodná stránka